KEP Adresinize Gelen EYP Uzantılı İletilerin Görüntülenmesi Hakkında

Değerli Müşterilerimiz,

2 Şubat 2015 tarihli ve 29255 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşları resmi yazışmalarını ilgililerine KEP iletisi ekinde elektronik yazışma paketi (EYP) olarak göndermektedirler.

Gönderilen EYP paketleri Kurum EBYS/DYS (Elektronik Belge Yönetim Sistemi / Doküman Yönetim Sistemi) sistemleri tarafından üretilmekte ve aynı şekilde EBYS/DYS sistemleri tarafından da açılıp okunabilmektedir.

EBYS/DYS sistemi olmayan küçük ölçekli Kurum ve Kuruluşlar ile Gerçek Kişilerin, Kamu Kurum ve Kuruluşları tarafından kendilerine gönderilen bu EYP paketlerini görüntüleyebilmesinde kolaylık sağlanması adına PTTKEP sistemine “E-Yazışma Paketini Göster” özelliği adapte edilmiştir. Bu özellik ile müşterilerimiz kendilerine gelen EYP paketlerini online olarak görüntüleyebileceklerdir.

Müşterilerimiz kendilerine gelen EYP paketlerini bilgisayarlarına indirip görüntülemek isterlerse de “E-Yazışma Paketini Göster” butonunun solunda yer alan “indir” butonu vasıtasıyla paketi indirmeleri ve bilgisayarlarına inen EYP paketini daha sonra Tübitak KamuSM tarafından sağlanan İMZAGER programı ile açmaları gerekmektedir.

İMZAGER programını Tübitak KAMUSM sayfasından veya aşağıda verilen bağlantı linklerinden indirebilirsiniz.

Saygılarımızla.

-------------------------

İmzager'in Windows işletim sisteminize uygun versiyonunu aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.


64 BİT SÜRÜM

https://yazilim.kamusm.gov.tr/?q=tr/system/files/p...


32 BİT SÜRÜM

https://yazilim.kamusm.gov.tr/?q=tr/system/files/p...