Tüzel Kişilere ve Kamu Kurumlarına ait KEP hesaplarının aktif olabilmesi için hesap Ana İşlem Yetkilisinin hesaba giriş yaparak karşısına çıkan KEP sözleşmelerini elektronik imza ile imzalaması gerekmektedir.

KEP Sistemini Elektronik İmza ile kullanabilmek için gerekli sürücü kurulumlarını sorunsuz yapmanız gerekmektedir. Elektronik İmza firmanızın adına tıklayarak destek sayfalarına ulaşabilirsiniz.

KamuSm ----- Etuğra ----- Egüven -----Eimzatr

Sistemin sorunsuz işleyebilmesi adına internet tarayıcınız için kullanılan bazı eklenti ve seçeneklerin aktif olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Öncelikle bilgisayarınızda bulunan java eklentisinin güncelliğini “Java Sürümünü Güncelle” butonuna basarak kontrol etmeniz gerekmekte.

İnternet tarayıcısı olarak mutlaka java desteği olan bir tarayıcının (İnternet Explorer ve Mozilla Firefox) kullanılması gerekmektedir.

Java uygulamanızın ve internet tarayıcısının mutlaka 32 bit olması gerekmektedir. 64 bit kullanan müşterilerimiz imzalama prosedürlerinde sıkıntı yaşayabilirler.

NOT : Aktivasyon sözleşmesi ve ileti gönderimi sırasında imzalamaya ilişkin sorun yaşayan müşterilerimizin aşağıdaki işlem adımlarını birer birer gerçekleştirmelerini rica ederiz.

1. Doküman yardımı ile Java uygulamanızın geçmişini temizleyiniz.

2. Tarayıcınızın geçmişini temizleyiniz.

3. Tarayıcınızı yeniden başlatınız.

4. Hesaba www. hs01.kep.tr adresinden e-imzanız ile giriş yapınız.

5. Otomatik gelen sözleşmeyi sağ üst köşede yer alan imzala butonu vasıtasıyla imzalayınız.

NOT :Mozilla Firefox ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?


NOT : Chrome kullanan PTTKEP müşterileri e-imzalama işlemlerinde Chrome tarayıcısının java desteği olmadığından imzalama işlemleri yapamayacaktırlar.